Reklama sklepu w internecie – najważniejszy pierwszy krok

reklama

Pierwsze formy reklamy pochodzą z czasów starożytnych. Właściciele karczm wieszali na ścianach budynków kamienne szyldy, a handlowcy wykrzykując, zachwalali swoje towary.

Nowoczesne formy reklamy

Współczesna reklama daje zupełnie inne możliwości. Planując kampanię reklamową sklepu internetowego zadajemy sobie szereg pytań. Jak reklamować sklep? Jakie narzędzia wykorzystać? W dzisiejszych czasach najskuteczniejsza jest reklama w internecie. Dzieje się tak z prostej przyczyny – internet daje nieograniczone możliwości, a co za tym idzie szansę dotarcia do największej grupy odbiorców.

Najważniejszy pierwszy krok

W pierwszej kolejności powinniśmy skupić się na sklepie internetowym. To on jest podstawowym narzędziem reklamowym. Jeśli sklep nie posiada atrakcyjnej oferty żadna reklama mu nie pomoże w zwiększeniu sprzedaży. Istotne również jest, aby sklep był dobrze zaprojektowany, gdyż wpływa m.in. na budowanie wizerunku, decyzje zakupowe klientów oraz służy do komunikacji z klientem.

Pozycjonowanie w wyszukiwarkach

Aby potencjalni klienci mogli odnaleźć sklep internetowy, istotną rolę odgrywa jego pozycjonowanie w wyszukiwarkach, głównie Google. Pozycjonowanie ma na celu zdobycie i utrzymanie jak najwyższej pozycji dla sprecyzowanych, kluczowych słów. W wynikach wyszukiwarki powinniśmy celować w trzy pierwsze miejsca, zawsze na pierwszej stronie. Pozycjonowanie to bardzo wymagające zajęcie dlatego warto rozważyć pomoc specjalisty SEO.

Linki sponsorowane Google AdWords

Interesującym pomysłem na reklamę firmy są linki sponsorowane. Jest to niezwykle skuteczne narzędzie. Reklamy są widoczne w ciągu godziny od uruchomienia kampanii. Działanie opiera się na wyświetlaniu reklamy firmy w wyszukiwarce Google na zdefiniowane słowa. Muszą być one charakterystyczne dla branży, w której działa firma. To pozwala dotrzeć do zupełnie nowych klientów. Ponieważ narzędzie do reklam Google AdWords jest bardzo rozbudowane warto pomyśleć o pomocy specjalisty dzięki któremu kampania Google AdWords Kraków będzie skuteczna.

Serwisy społecznościowe – duży potencjał do wzrostu

Blisko 39 % mieszkańców Polski korzysta z portali społecznościowych. Ta liczba wciąż wzrasta. To stwarza ogromne możliwości. Każdy sklep internetowy powinien mieć swój kanał w serwisach typu Facebook, czy Twitter. Takie konto jest idealnym narzędziem reklamowym i sposobem na budowanie wizerunku firmy.

Kolejne kroki

Jeden krok nie przyniesie efektów. Jak już postawimy trzy, warto zastanowić się nad kolejnymi. Pomysłów jest wiele, a wśród nich m.in.:

  • blog internetowy,
  • reklama w serwisach branżowych,
  • fora dyskusyjne,
  • e-mail marketing.

Skuteczna reklama internetowa wymaga systematyczności, eksperymentowania i łączenia różnych, dostępnych metod, które idealnie się uzupełniają. Dzięki temu mamy szansę na osiągnięcie sukcesu.

Dodaj komentarz